تبلیغات
. - frozen
هــَم اَزَت بـــَدَم مـــیاد هَـــم عـــاشـــِقــِتــَم مـــیــانگین که بــِگــیــری می بــنی واسَــم مهم نـــیســتیــ

frozen

جمعه 23 اسفند 1392 09:49 ب.ظ

نویسنده : mona joon
ارسال شده در: کارتون و انیمیشن ،
پنجاه و سومین انیمیشن کمپانی والت دیزنی ویژگی های کلاسیک آثار این کمپانی را حفظ کرده است. مشخصه های آشنایی نظیر خانواده سلطنتی و روابط میان آنها، سحر و جادو و مهمتر از همه جلوه های ویژه شگفت انگیز که معمولا دیزنی عادت کرده هر بار با استفاده از تکنیک های جدید، تماشاگرانش را غافلگیر کند. داستان « منجمد » نزدیک به یک دهه است که در کمپانی دیزنی در حال خاک خوردن بود و پس از اینکه کارگردانان متعددی برای ساخت این اثر آمدند و رفتند، بالاخره کارگردانی انیمیشن به دو فرد شناخته شده دنیای انیمیشن به نامهای جنیفر لی ( نویسنده رالف خرابکار ) و کریس باک ( سازنده انیمیشن های تارزان و موج سوار ) رسید و هیچکس هم از این انتخاب ناراضی نبود.


خلاصه داستان انیمیشن:
درباره دو خواهر به نامهای السا ( ایدینا منزل ) و آنا ( کریستن بل ) است. این دو خواهر رابطه بسیار گرم و صمیمی با یکدیگر دارند اما مشکلی که وجود دارد این هست که السا قدرتی خطرناک در اختیار دارد که باعث دردسر فراوانش شده و آن قابلیت منجمد کردن تقریبا هر چیزی هست که در سر راهش قرار دارد! السا متاسفانه کنترل مناسبی بر این توانایی خطرناکش ندارد و حتی باعث می شود که جان خواهرش نیز به خطر بیفتد. به همین جهت والدین آنها تصمیم می گیرند این دو را از یکدیگر جدا کنند تا خطری آنا را تهدید نکند. اما در ادامه السا باعث می شود سرزمینشان در میانه تابستان یخ بزند و خودش نیز به جنگل فرار میکند و آنا تصمیم می گیرد به دنبال خواهرش برود و وی را پیدا کرده و تابستان گرم را به سرزمینشان بازگرداند.

تصویر بسته بندی Frozen Blu-ray

نقد انیمیشن:
انیمیشن یخ زده یک بازگشت رویایی دیگر برای شرکت دیزنی می باشد. یخ زده که یک جورایی یک زمان باورنکردنی را برای پیش تولید خود سپری کرده است در سال 2013 به صورت سه بعدی اکران شد و مطمئن بعد از رالف کار خراب کن یکی از بهترین های دیزنی در سال های اخیر میباشد. یخ زده انیمیشن در موضوع کلاسیکی دهه 90 است که این روز ها در انیمیشن ها کمتر دیده میشود ولی حالا ترکیب های جدید و قدیمی و علاقه خالصانه سازندگان انیمیشن به یخ زده باعث شده یخ زده هم یک اثر بسیار ارزش مند و قدرت مند از همه نظر باشد. اما نباید از این دور ماند یخ زده آن قدر ها هم رویایی نیست که یک انیمیشن کامل باشد و برای سال ها در ذهن بماند و آن قدر هم در سطح پایینی قرار ندارد که چشم بپوشانیم ازش و به این زودی ها فراموشش کنیم.

تیمی متشکل از آنا و کریستف در یک سفر برای نجات السا خواهر آنا به اورست می روند که در مسیر سفر به یک آدم برفی خنده دار به اسم اولاف برخورد می کنند که به وسیله ی طلسم یخ زدگی پادشاه ظالم تا ابد در زمستان دام افتاده است … جلوه های رایانه ای انیمیشن یخ زده در سطح بالایی قرار دارد ولی باز هم مثل همیشه تکنیک سه بعدی در سالن تاریک سینما اون خلاقیت ها و بافت ها را از کار گرفته است. یخ زده دارای طراحی خیره کننده میباشد که تقریبا از نظر شخصیتی به انیمیشن گیسو کمند در سال 2010 همین کمپانی مشابه هست.
ولی باید گفت پیشرفت های خوبی داشته است. دیزنی سرمایه گذاری خوبی رو این فیلم انیمیشنی داشته است و مطمئن منتظر یک سود خوب میباشد و مطمئن به این سود دست پیدا میکنند. تقریبا مدت 10 سال پیش تولد انیمیشن باعث شده تا فیلم به همه چیش خوب پرداخت کند. یخ زده واقعا سطح بالایی دارد در نوع انیمیشن های سه بعدی کامیپوتری که تقریبا به اون دسته انیمیشن های خطی دیزنی در دهه 90 هم با وفا بوده است. داستان انیمیشن دوست داشتنی تر از اون چیزی است که فکر کنید ولی همانند رالف اون پیچش و کشش را ندارد ولی طوری هم نیست که غیر قابل تحمل باشد.
یخ زده به خطار اینکه عاشقانه آن را نوشته و پرداخته اند خودش هم یک انیمیشن عاشقانه میباشد . کمتر پیش آمده بود در این مدت در انیمیشن های دیزنی تمرکزی به شخصیت ها داشته باشیم ولی در یخ زده به زندگی کامل دو خواهر رسیدگی میکنیم که واقعا جالب بود. انیمیشن یخ زده فرق های جالبی هم دارد آن هم این است که ما یک شخصیت منفی پایه نداریم در کار ولی خب باز هم شخصیت های منفی در فیلم هستند. در این انیمیشن هم از چند موجود دوست داشتنی استفاده شده بلکه انگار این باب شده است تا از برخی موجودات استفاده شود در این فیلم انیمیشنی از یک گوزن استفاده شده است تا لحظه های شادی برای بچه ها و بزرگان رغم بزند ولی یخ زده پا فراتر گذاشته که زیاد هم جالب نبود از آدم برفی شوخ و بی پروایی استفاده کرده که واقعا حس تخیلی خیلی زیادی به انیمیشنی که سعی در واقعی جلوه دادن داستانش دارد داده است.صدا پیشگی انیمیشن هم بسیار خوب جلو رفتن. در یخ زده از 8 موسیقی استفاده شده است که درست است خیلی رویایی نیست ولی بازم زیبا است و به یخ زده کمک های فراوانی کرده است.

نگاه هوشمندانه به فیلم:
انیمیشن یخ زده مطمئن به پای رالف نمیرسد از نظر داستانی و اون پیچیدگی که البته از نظر هایی هم بهتره بلکه بچه های کم سن تر بیشتر متوجه مفهوم داستان می شوند و دائما سوال نمیپرسند. ولی از نظر جلوه های کامیپوتری پیشرفت خوبی داشته است او داستانی دوست داشتنی دارد و مطمئنا همه از دیدن آن لذت میبرند. یخ زده یک اثر مناسب برای انیمشن بازهای دیزنی است ولی کاش سه بعدی نبود تا اون خلاقیت بافتی را مشاهده میکردیم. itoons این انیمیشن زیبا را به شما تقدیم می کند.
نقد از: irmdb

لینک دانلود

http://itoons.ir/frozen-2013-download/
دیدگاه ها : کآمنت
آخرین ویرایش: شنبه 3 خرداد 1393 08:04 ب.ظ